Wewnętrzny współczynnik korekcyjny Ci uwzględnia zwiększenie natężenia oświetlenia na płaszczyźnie roboczej w wyniku dodatkowego odbicia światła od ściany przeciwległej względem otworu okiennego i zawsze osiąga wartości większe od 1. W praktyce jest on zależny od odległości ściany od analizowanego punktu na płaszczyźnie roboczej oraz charakterystyk odbiciowych samej płaszczyzny.
TABELE ZE WSPÓŁCZYNNIKAMI
Wzrost natężenia oświetlenia dochodzić może w tym przypadku nawet do 40% dla płaszczyzny odbijającej całe promieniowanie widzialne (D=1,0) jednak efekt ten zanika dla odległości płaszczyzny odbijającej większych niż 6 m.
Dla powierzchni odbijających 50% promieniowania widzialnego wzrost natężenia światła na płaszczyźnie roboczej wynosi prawie 25%. Podobne zależności zaobserwowano dla pozostałych materiałów. Ponadto efekt odbić wewnętrznych widoczny jest także w przypadku pomieszczeń głębokich, choć obserwowane różnice nie są już tak duże (poniżej 20%). Ze względu na skalę zjawiska oraz otrzymane wartości współczynników Ci uwzględnienie odbiciowych źródeł światła jest bardzo istotne, szczególnie w kontekście projektowania systemów doświetlających pomieszczenia światłem elektrycznym oraz systemów