W celu ułatwienia z korzystania i rozpowszechnienia zaproponowanej metody oceny oświetlenia wnętrz stworzono ogólnodostępną witrynę internetową.
Zakładka ta umożliwia użytkownikowi dokonania w szybki sposób oceny oświetlenia wnętrza światłem dziennym, doborem parametrów materiałowych w celu zapewnienia wymaganego natężenia oświetlenia czy wyznaczeniu poziomu natężenia oświetlenia uzupełniającego (sztucznego).
Wprowadzanie danych do analizy odbywa się w sposób bardzo przejrzysty i intuicyjny w pięciu krokach. Na każdym z kroków umieszczono rysunki pomocnicze oraz wskazówki w celu poprawnego i bezproblemowego wprowadzenia potrzebnych danych. W celu ułatwienia definiowania danych użytkownik ma do dyspozycji rozwijane menu wyboru z możliwymi wartościami parametrów.
KROK 1
W kroku pierwszym należy określić wymagany poziom natężenia oświetlenia (zależnie od wykonywanej czynności) oraz określić do jakiej głębokości ma on być zapewniony wyłącznie przy udziale światła dziennego.
KROK 2
W kroku drugim należy określić właściwości wszystkich przegród analizowanego pomieszczenia. Należy podać średnią wartość współczynnika przepuszczania promieniowania dla przegrody przezroczystej, oraz określić współczynniki odbicia promieniowania dla poszczególnych powierzchni pełnych (ścian, sufitu, podłogi). Wartości te należy wyrazić w procentach.
KROK 3
W tym kroku należy zdefiniować geometrię pomieszczenia. W chwili obecnej użytkownik może jedynie zmieniać głębokość pomieszczenia, wysokość i szerokość pomieszczenia wynosi 1:1.Wartości te posłużą do wyznaczenia wartości współczynnika korekcyjnego wewnętrznego.
KROK 4
Krok czwarty służy do określenia zarówno wielkości otworu okiennego, jak i jego geometrii, na podstawie których wyznaczony zostanie współczynnik korekcyjny brzegowy. Ponieważ pole powierzchni otworu okiennego znajdującego się poniżej analizowanej płaszczyzny roboczej, w metodzie ograniczono wielkość okna do tej wysokości. Wyjątek stanowi otwór okienny stanowiący 100% elewacji. Definicja parametrów na tym kroku wymaga podania poszczególnych wartości szerokości, wysokości i powierzchni okna zgodnie z rysunkiem pomocniczym.
KROK 5
Krok ostatni wprowadzania danych polega na opisaniu sąsiadującej zabudowy poprzez podanie wysokości oraz odległości budynku przeciwległego. Ponieważ na rozkład natężenia oświetlenia w analizowanym pomieszczeniu ma wpływ nie tylko wysokość i odległość budynku, lecz również jego barwa. W kroku 5 należy także zdefiniować elewację budynku przeciwległego. Użytkownik ma do dyspozycji dwa skrajne przypadki barw – białą i czarną.